Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

STARBUCKS ROZCZAROWAŁ WYNIKAMI

STARBUCKS ROZCZAROWAŁ WYNIKAMI

Bojkoty w USA i spadek sprzedaży w Chinach wpłynęły na wyniki Starbucksa w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

Od października do końca grudnia sieć kawiarni wypracował zysk w wysokości 90 centów na akcje. Inwestorzy oczekiwali wyniku o 3 centy wyższego. Przychody Starbucksa wyniosły 9 miliardów 430 milionów dolarów. Tutaj rynki oczekiwały wyniku na poziomie 9 miliardów 590 milionów. Kawowy gigant poinformował, że jego sprzedaż netto w ostatnim kwartale wzrosła o 8 proc.

CZYTAJ TEŻ: PROGRAM KOLEJOWY: 80 MLD NA BUDOWĘ NOWYCH TRAS (ROZMOWA)

Wpływ na wyniki spółki miały wydarzenia, które rozegrały się w USA po ataku Hamasu na Izrael. Wtedy to jedna z organizacji związkowych działająca Starbucksie opublikowała post z którego wynikało, że popiera ona Palestyńczyków przed odwetem Izraela. Wpis spotkał się ostrą reakcją amerykańskiego społeczeństwa wzywającą nawet do bojkotu popularnych kawiarni.

Dyrektor generalny Laxman Narasimhan powiedział wczoraj, że mniejsza sprzedaż kawy nie wynikała z bojkotu a z tego, że klienci, któży korzystali sporadycznie z picia kawy w kawiarniach przestali do nich chodzić.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STARBUCKS ROZCZAROWAŁ WYNIKAMI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...