Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

STAN WYJĄTKOWY DO 2 GRUDNIA? PREZYDENT ZŁOŻY DO SEJMU WNIOSEK

Prezydent złoży do sejmu wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni na polsko-białoruskiej granicy. Andrzej Duda czeka na wniosek od rządu w tej sprawie.

STAN WYJĄTKOWY DO 2 GRUDNIA? PREZYDENT ZŁOŻY DO SEJMU WNIOSEK

Od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy w części województw podlaskiego i lubelskiego. Obejmuje 183 miejscowości i wpływa na codzienne życie mieszkańców – w tym lokalnych przedsiębiorców. Najbardziej cierpi branża turystyczna bo na obszarze stanu wyjątkowego nie mogą przebywać osoby z zewnątrz.

Rząd zapowiedział rekompensaty za stan wyjątkowy, jednak mimo że trwa on już prawie miesiąc ustawa wciąż jest procedowana. Dopóki nie przejdzie ścieżki legislacyjnej, wnioski o rekompensatę składane teraz będą rozpatrywane na podstawie ustawy o stanie wyjątkowym.
Rząd zapewnia, że w budżecie są środki na wypłatę rekompensat przedsiębiorcom, którzy nie mogą prowadzić biznesu. Przepisy, które teraz są procedowane zakładają zwrot 65 procent udokumentowanego przychodu uzyskiwanego w trzech ostatnich miesiącach poprzedzających wprowadzenie stanu wyjątkowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Urzędujący prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie zamieszka w Pałacu Elizejskim.

POLSKA

Zakaz importu węgla z Rosji coraz bliżej. Wczoraj Prezydent podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę i służących ochronie...

BIZNES I POLITYKA

Adam Glapiński zostaje w NBP? Prezydent formalnie zgłosił jego kandydaturę Sejmowi - poinformowała w weekend kancelaria prezydenta. To oznacza, że obecny prezes może kierować...

BIZNES I POLITYKA

Ceny gazu niższe - prezydent podpisał ustawę chroniącą m.in. wspólnoty mieszkaniowe przed drastycznymi podwyżkami. Ale ochrona nie obejmuje np. małych firm.

%d bloggers like this: