Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

STAN WYJĄTKOWY DO 2 GRUDNIA? PREZYDENT ZŁOŻY DO SEJMU WNIOSEK

Prezydent złoży do sejmu wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni na polsko-białoruskiej granicy. Andrzej Duda czeka na wniosek od rządu w tej sprawie.

STAN WYJĄTKOWY DO 2 GRUDNIA? PREZYDENT ZŁOŻY DO SEJMU WNIOSEK

Od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy w części województw podlaskiego i lubelskiego. Obejmuje 183 miejscowości i wpływa na codzienne życie mieszkańców – w tym lokalnych przedsiębiorców. Najbardziej cierpi branża turystyczna bo na obszarze stanu wyjątkowego nie mogą przebywać osoby z zewnątrz.

Rząd zapowiedział rekompensaty za stan wyjątkowy, jednak mimo że trwa on już prawie miesiąc ustawa wciąż jest procedowana. Dopóki nie przejdzie ścieżki legislacyjnej, wnioski o rekompensatę składane teraz będą rozpatrywane na podstawie ustawy o stanie wyjątkowym.
Rząd zapewnia, że w budżecie są środki na wypłatę rekompensat przedsiębiorcom, którzy nie mogą prowadzić biznesu. Przepisy, które teraz są procedowane zakładają zwrot 65 procent udokumentowanego przychodu uzyskiwanego w trzech ostatnich miesiącach poprzedzających wprowadzenie stanu wyjątkowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Dobrze się sprawdził na swoim stanowisku, dobrze działał.... O kim mowa? Nie będziemy Państwa dłużej trzymać w niepewności. To ocena pracy Adama Glapińskiego szefa...

FIRMA

Firmy, które nie działają przez wprowadzenie stanu wyjątkowego mogą ubiegać się w ZUS o odroczenie terminu płatności składek oraz rozłożenie płatności na raty.

USA

Oczy całego świata zwrócone dziś będą na Genewę , gdzie dojdzie do historycznego spotkania prezydentów USA i Rosji. Rozmowy mają potrwać około 4 godzin.