Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

STALPROFIL ZE STRATĄ

Stalprofil ze stratą blisko 6 mln zł netto.

STALPROFIL ZE STRATĄ
źródło: Stalprofil S.A.

Stalprofil, jako jedna z pierwszych spółek ciężkiego przemysłu opublikowała wyniki za czwarty kwartał. I nie są to dobre dane.

Stalprofil szacuje, że w ostatnim kwartale roku strata netto wyniosła 5,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej spółka miała zysk na poziomie 26,3 mln zł. W całym 2022 r. zysk netto Stalprofilu spadł o 39 proc. rdr do 64,9 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: ZYSK ULTIMATE GAMES LICZONY W MILIONACH

Władze spółki w komunikacie wynikowym ogłosiły koniec dobrej koniunktury na rynku stali. Jak napisano, negatywny trend kształtują przede wszystkim skutki wojny na Ukrainie, słabe perspektywy popytu oraz poważne wzrosty cen energii i kosztów produkcji, dotykające producentów i konsumentów stali. Rynek stali odczuł także regres w inwestycjach infrastrukturalnych, które na koniec 2022 roku w widoczny sposób wyhamowały.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

STALPROFIL ZE STRATĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: