Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSPORT

STALEXPORT BEZ KONCESJI NA A4 PO 2027 ROKU

WIĘCEJ PIENIĘDZY NA DROGI
źródło: pixabay.com

Mamy kolejny akt noweli o darmowych autostradach. teraz rząd zapowiada, że nie przedłuży koncesji na odcinku autostrady A4 z Krakowa do Katowic.

Odcinkiem tym zarządza Stalexport Autostrady. Koncesja spółki wygasa za cztery lata. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że odcinek ten będzie bezpłatny dla samochodów osobowych po 2027 roku.

Od ubiegłego weekendu trwa dyskusja na temat propozycji Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział likwidację opłat na autostradach i drogach ekspresowych.

W środę rząd przyjął projekt ustawę na temat likwidacji opłat na odcinkach autostrad zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak napisano w uzasadnieniu projektu, decyzja ta zmniejszy wpływy do krajowego Funduszu Drogowego o 2 miliardy 300 mln zł w ciągu 10 lat.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: