Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

SPRZEDAŻ TESLI W CHINACH ZANURKOWAŁA

Rosnące w siłę chińskie firmy wypierają z rynku Teslę. Najnowsze dane pokazują, że sprzedaż tych aut w Państwie Środka dosłownie zanurkowała.

TESLA ROŚNIE

Według najnowszych danych Chińskiego Stowarzyszenia Samochodów Osobowych, w kwietniu koncern Tesla sprzedał na rynku Państwa Środka 62 167 pojazdów co oznacza spadek rok do roku o 18 proc.

Zmniejszeniu aż o ponad 30 proc. w porównaniu z marcem uległy też dostawy produkowanych w Chinach pojazdów Model 3 i Model Y.

Tymczasem największy miejscowy rywal Tesli, koncern BYD mógł pochwalić się w kwietniu wzrostem sprzedaży pojazdów elektrycznych i hybryd typu plug-in aż o prawie 59 proc. w ujęciu rocznym.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.