Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ NURKUJE

Mimo, że w październiku sprzedano o 22 proc. więcej mieszkań niż we wrześniu, bardzo duże spadki widać w zestawieniu ostatnich dziesięciu miesięcy, gdzie spadek sprzedaży zanotowano na poziomie 35 proc.

NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI
Deweloperzy mieszkaniowi, fot.: ThePowerCouple/Unsplash

Jak podaje Big Data rynekpierwotny.pl deweloperzy sprzedali w siedmiu największych miastach w Polce 28,2 tysiące mieszkań od stycznia do października.

Najbardziej popyt skurczył się we Wrocławiu (o 46 proc.), Gdańsku (o 40 proc.) i w Warszawie (o 35 proc.). z październikowych danych wynika, że w siedmiu największych miastach deweloperzy znaleźli chętnych na łącznie blisko 3,2 tys. mieszkań, co jest wynikiem lepszym od wrześniowego aż o 22 proc.

CZYTAJ TEŻ: SPRZEDAŻ NOWYCH SAMOCHODÓW WCIĄŻ SPADA

Z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl wynika, że w okresie dziesięciu miesięcy deweloperzy wprowadzili do sprzedaży w siedmiu miastach łącznie niespełna 31,2 tys. mieszkań, czyli o 9 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wygaszenie aktywności firm deweloperskich widoczne jest szczególnie w Warszawie. W październiku deweloperzy wprowadzili tu do sprzedaży aż o 38 proc. mieszkań mniej niż we wrześniu. – czytamy w raporcie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ NURKUJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

BIZNES I POLITYKA

Produkt krajowy brutto Niemiec wzrósł o 0,4% Kw/Kw, zamiast 0,3% według prognoz

POLSKA

Od marca podwyżka emerytur i innych świadczeń.

%d bloggers like this: