Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

SPRZEDAŻ DETALICZNA W SIERPNIU POWYŻEJ PROGNOZ

Polska sprzedaż detaliczna w sierpniu była wyższa od prognoz.

SPRZEDAŻ DETALICZNA W SIERPNIU
foto: pexels.com

Konsumpcja w naszym kraju hamuje wolniej niż oczekiwano. Realna sprzedaż detaliczna, czyli ta liczona w cenach stałych, uwzględniających inflację wzrosła w sierpniu o 4,2 proc. rok do roku.

SPRZEDAŻ DETALICZNA W SIERPNIU
Polska sprzedaż detaliczna w sierpniu.

Liczba może niezbyt imponująca ale i tak wyższa niż oczekiwania rynkowe, które szacowały ubiegłomiesięczny wzrost konsumpcji na 3,7 proc.

CZYTAJ TEŻ: ROSNĄ OCZEKIWANIA INFLACYJNE POLAKÓW

Niemniej po sierpniowym odczycie widać że Polacy mocniej trzymają się za portfele. Galopujące ceny sprawiły że podobnie jak w poprzednich miesiącach rośnie tylko sprzedaż towarów podstawowych – żywności, kosmetyków i odzieży.

Jak zauważyli ekonomiści mBanku mimo fatalnych nastrojów konsumpcyjnych i ujemnych płac realnych, sprzedaż się trzyma nieźle a pesymizm znajduje prawdopodobnie większe ujście w usługach niż w towarach.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPRZEDAŻ DETALICZNA W SIERPNIU POWYŻEJ PROGNOZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: