Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

SPROWADZAMY CORAZ WIĘCEJ UŻYWANYCH AUT

Rosnące ceny nowych samochodów sprawiają że rośnie apetyt Polaków na używane pojazdy sprowadzane zza granicy
Jak podaje instytut Samar import używanych aut do Polski w sierpniu wzrósł o 2,5 proc. rdr do 78 i pół tysiąca sztuk.

SPROWADZAMY CORAZ WIĘCEJ UŻYWANYCH AUT
FOT.:Marc-Antoine Dubé / Unsplash

Łącznie w ciągu ośmiu miesięcy bieżącego roku liczba rejestracji importowanych aut wyniosła 635.411 sztuk i jest o 17,3 proc. większa niż w analogicznym okresie 2020 roku. Samar prognozuje, że na koniec roku sprowadzimy zza granicy 930-950 tys. używanych samochodów.

To że chętniej sprowadzamy używane samochody z zagranicy nie oznacza żr również rośnie ten rynek na krajowym podwórku.
Jak wynika z raportu z firmy AAA Auto rynek samochodów używanych w Polsce obejmował 199 tys. 100 ofert sprzedaży pojazdów w sierpniu 2021 r., tj. o 15 tys. 400 aut mniej niż w lipcu br.

W porównaniu z ubiegłym rokiem rynek aut używanych zmniejszył się od sierpnia 2020 r. o 36 tys. 795 samochodów.
„Podaż aut używanych na rynku wciąż maleje, są one droższe i bardziej zużyte. Ma to również związek z rosnącym importem aut używanych, które są w gorszym stanie” – powiedziała dyrektor generalna Aures Holdings – operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA Auto – Karolina Topolova, cytowana w komunikacie.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...