Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

SPROWADZAMY CORAZ WIĘCEJ UŻYWANYCH AUT

Rosnące ceny nowych samochodów sprawiają że rośnie apetyt Polaków na używane pojazdy sprowadzane zza granicy
Jak podaje instytut Samar import używanych aut do Polski w sierpniu wzrósł o 2,5 proc. rdr do 78 i pół tysiąca sztuk.

FOT.:Marc-Antoine Dubé / Unsplash

Łącznie w ciągu ośmiu miesięcy bieżącego roku liczba rejestracji importowanych aut wyniosła 635.411 sztuk i jest o 17,3 proc. większa niż w analogicznym okresie 2020 roku. Samar prognozuje, że na koniec roku sprowadzimy zza granicy 930-950 tys. używanych samochodów.

To że chętniej sprowadzamy używane samochody z zagranicy nie oznacza żr również rośnie ten rynek na krajowym podwórku.
Jak wynika z raportu z firmy AAA Auto rynek samochodów używanych w Polsce obejmował 199 tys. 100 ofert sprzedaży pojazdów w sierpniu 2021 r., tj. o 15 tys. 400 aut mniej niż w lipcu br.

W porównaniu z ubiegłym rokiem rynek aut używanych zmniejszył się od sierpnia 2020 r. o 36 tys. 795 samochodów.
„Podaż aut używanych na rynku wciąż maleje, są one droższe i bardziej zużyte. Ma to również związek z rosnącym importem aut używanych, które są w gorszym stanie” – powiedziała dyrektor generalna Aures Holdings – operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA Auto – Karolina Topolova, cytowana w komunikacie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.