Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

SPRAWDŹ, CZY BANK NIE JEST CI WINIEN PIENIĘDZY

Warto sprawdzić, czy bank nie jest ci winien pieniędzy za pobranie opłat za oczekiwanie na wpis do księgi wieczystej.

BANK NIE JEST CI WINIEN

Teraz nieoczekiwana zamiana miejsc. Teraz to banki – będą musiały oddawać pieniądze klientom. Chodzi o sytuacje, w których przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego pobierały opłaty za oczekiwanie na wpis do księgi wieczystej.

To efekt nowelizacji ustawy o kredycie hipotecznym, która weszła w życie w sobotę 17 września. Jak pisze money.pl, nowe prawo zmieni sytuację osób, które do tej pory traciły nawet po kilka tysięcy złotych za sprawą opieszałości sądów, którym długo zajmuje wpisanie banku do księgi wieczystej po kupnie nieruchomości. Teraz kredytobiorcy stratni nie będą.

CZYTAJ TEŻ: PKO BP WPROWADZA LOKATĘ NAWET DO 7.5%

Co prawda banki nadal mogą pobierać opłaty do momentu wpisu do księgi wieczystej, ale kiedy to już nastąpi, będą musiały zwrócić te dodatkowo zainkasowane pieniądze. Banki będą miały 60 dni na zwrot pieniędzy od momentu dokonania wpisu do księgi wieczystej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPRAWDŹ, CZY BANK NIE JEST CI WINIEN PIENIĘDZY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy nastąpi przedłużenie wakacji kredytowych i jaki to może mieć konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem ZPP.

KREDYTY

Rząd zdecyduje, czy wakacje kredytowe zostaną na dłużej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

%d bloggers like this: