Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

SPÓŹNIA SIĘ TRANSPORT UKRAIŃSKIEJ KUKURYDZY

Transport ukraińskiej kukurydzy statkiem Razoni zatrzymał się na kotwicy.

TRANSPORT UKRAIŃSKIEJ KUKURYDZY
foto: https://www.marinetraffic.com/

Statek z ukraińskim zbożem wbrew zapowiedziom nie dotarł w niedzielę do libańskiego portu – poinformowała ambasada ukraińska w Bejrucie.

Statek o nazwie Razoni opuścił Odessę w ostatni poniedziałek, z transportem dwudziestu sześciu i pół tysiąca ton ziaren kukurydzy, i miał dotrzeć w niedzielę do libańskiego Trypolisu.

Jednak ukraińska ambasada w Libanie powiedziała agencji Reuters w niedzielę, że statek „ma opóźnienie”, bez żadnych szczegółów dotyczących nowej daty przybycia ani powodów zmiany.

Zgodnie z danymi portalu Marinetraffic.com Razoni stoi na kotwicy na północny wschód od Cypru, u ujścia zatoki Iskanderun. List przewozowy statku, który widzieli dziennikarze agencji Reuters wskazywał na wtorek, jako termin dostawy ładunku oraz na możliwość przeładowania zboża na inną jednostkę w porcie w Trypolisie. Libańscy ministrowie rolnictwa, transportu i gospodarki nie wiedzą kto jest odbiorcą zamówionego ziarna.

CZYTAJ TEŻ: NIEUCZCIWE PRAKTYKI NA POLSKIM RYNKU ZBÓŻ

Przypomnijmy, że transport był możliwy po tym, jak Turcja i ONZ wynegocjowały w zeszłym miesiącu umowę o eksporcie zboża i nawozów między Moskwą a Kijowe. ONZ ostrzegło, że wstrzymanie dostaw zboża z Ukrainy przez kontrolowane przez Rosję Morze Czarne może wywołać kryzys głodu w wielu regionach świata.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPÓŹNIA SIĘ TRANSPORT UKRAIŃSKIEJ KUKURYDZY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: