Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SPOTKANIE MORAWIECKI – VON DER LEYEN

Komisja Europejska ma przedstawić pakiet przepisów dotyczących strategii osiągnięcia przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 r.
Wczoraj w Brukseli m. in. o polityce klimatycznej właśnie rozmawiali: Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej i premier Mateusz Morawiecki.

„To było dobre spotkanie z polskim premierem dzisiejszego wieczoru ” -podsumowała na Twitterze szefowa Komisji Europejskiej. Oprócz kwestii klimatycznych, Morawiecki i Von der Leyen rozmawiali także o Funduszu Odbudowy, taksonomii i praworządności.

Dziś Komisja Europejska ma przedstawić tzw. Pakiet Ekologiczny. Z wcześniejszych zapwiedzi Fransa Timmermansa – wiceszefa Komisji europejskiej wynika, że kluczowe będzie wspieranie przemysłu i społeczeństwa w czasie transformacji energetycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Co dziesiąte gospodarstwo domowe będzie otrzymywać prawdopodobnie dopłaty do prądu, być może również do gazu. Tak twierdzi Dziennik Gazeta Prawna powołując się na źródła...

FIRMA

Prawo i Sprawiedliwość zgłosi poprawkę do podatkowej ustawy Polskiego Ładu wprowadzającą ulgę dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a które rozliczają się na skali podatkowej...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

DOTACJE

Premier Mateusz Morawiecki wysłał list do Brukseli w którym pada odpowiedź strony polskiej dotycząca rządów prawa w Polsce. Z listu wynika, że Polska będzie...