Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SPORA STRATA PEKAO SA W TRZECIM KWARTALE

Spora strata Pekao SA w trzecim kwartale – bank ogłosił wyniki.

SPORA STRATA PEKAO

Strata netto banku pekao sa w trzecim kwartale wyniosła ponad 543 mln. Wyniki to konsekwencja wakacji kredytowych. Bilans za III kwartał mieścił się w prognozach 8 biur maklerskich, które według najgorszych scenariuszy mówił o stracie na poziomie ponad 642 mln zł. Ostatecznie wyniosła ona jednak ponad 543 mln zł, wobec zysku netto rok wcześniej na poziomie ponad 630 milionów zł.

Wpływ na wynik banku w tym okresie miały przede wszystkim koszty wakacji kredytowych w wysokości prawie 2,5 mld zł, przy założeniu 85-proc. partycypacji klientów. Z kolei wynik z prowizji wyniósł ponad 714 mln zł i był zgodny z szacunkami rynku.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI DINO LEPSZE OD OCZEKIWAŃ

Marża odsetkowa osiągnięta w III kwartałach 2022 r. wyniosła 2,71 proc. W kolejnych kwartałach Bank spodziewa się pogorszenia marży odsetkowej ze względu na rosnący udział depozytów terminowych.

SPORA STRATA PEKAO SA W TRZECIM KWARTALE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UNIA EUROPEJSKA

Coraz bliżej pierwsze miliardy z polskiego planu odbudowy. Ministrowie finansów Unii Europejskiej zatwierdzili zmieniony plan KPO Polski - podało stałe przedstawicielstwo Polski przy Komisji...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

GPW

Już 12 grudnia Akcje Tesli wjadą na warszawski parkiet, będą dostępne na rynku Global Connect.

%d