Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

SPORA STRATA PEKAO SA W TRZECIM KWARTALE

Spora strata Pekao SA w trzecim kwartale – bank ogłosił wyniki.

SPORA STRATA PEKAO

Strata netto banku pekao sa w trzecim kwartale wyniosła ponad 543 mln. Wyniki to konsekwencja wakacji kredytowych. Bilans za III kwartał mieścił się w prognozach 8 biur maklerskich, które według najgorszych scenariuszy mówił o stracie na poziomie ponad 642 mln zł. Ostatecznie wyniosła ona jednak ponad 543 mln zł, wobec zysku netto rok wcześniej na poziomie ponad 630 milionów zł.

Wpływ na wynik banku w tym okresie miały przede wszystkim koszty wakacji kredytowych w wysokości prawie 2,5 mld zł, przy założeniu 85-proc. partycypacji klientów. Z kolei wynik z prowizji wyniósł ponad 714 mln zł i był zgodny z szacunkami rynku.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI DINO LEPSZE OD OCZEKIWAŃ

Marża odsetkowa osiągnięta w III kwartałach 2022 r. wyniosła 2,71 proc. W kolejnych kwartałach Bank spodziewa się pogorszenia marży odsetkowej ze względu na rosnący udział depozytów terminowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPORA STRATA PEKAO SA W TRZECIM KWARTALE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: