Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

SPÓR MF I BANKÓW O WAKACJE KREDYTOWE

Prace nad przepisami o wakacjach kredytowych na finiszu. Dziś zajmie się nimi sejmowa komisja finansów publicznych i jeszcze na tym posiedzeniu – czyli prawdopodobnie jutro będzie głosowany w Sejmie.

SPÓR MF I BANKÓW O WAKACJE KREDYTOWE

Przepisy zakładają możliwość przerwania bieżących spłat rat kredytowych przez dwa miesiące w trzecim i czwartym kwartale tego roku a w przyszłym roku przez 1 miesiąc w kwartale. W miesiącach, w których kredytobiorca skorzysta z wakacji kredytowych i wstrzyma się ze spłatą kredytu, bank nie będzie naliczał odsetek
odsetek z tytułu spłaty kredytu oraz innych opłat, niż te które mogą wynikać z konieczności uiszczenia składek ubezpieczeniowych przewidzianych umową kredytów.
Warto też pamiętać, że decyzja o skorzystaniu z wakacji kredytowych będzie oznaczać wydłużenie okresu spłaty kredytu o miesiące, w których kredytobiorca przestał spłacać zadłużenie.
Przepisy zakładają także wzrost składek jakie banki wpłacają na konto Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. W tym roku budżet funduszu ma wzrosnąć do 2 mld zł, dzięki czemu z dopłat z funduszu do kredytów będzie mogło skorzystać więcej osób. Projekt zakłada też zmianę stawki WIBOR na inny bardziej korzystny wskaźnik. WIBOR to stopa procentowa, po jakiej banki udzielają pożyczek innym bankom, ustalana w każdy dzień roboczy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na ryku kredytów mieszkaniowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK i wykładowcą w SGH.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ważnym dla frankowiczów wyroku sądu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z mecenas Anną Wolną-Sroką z kancelarii Czabański Wolna-Sroka.

%d bloggers like this: