Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

SPÓŁKI WĘGLOWE NA MOCNYM PLUSIE

Historycznie wysokie ceny kontraktów na węgiel windują w górę wartości polski spółek górniczych. Jastrzębska Spółka Węglowa i Lubelski Węgiel, lepiej znany jako Bogdanka na mocnym plusie.

Dzisiejsze notowania na warszawskim parkiecie pokazują wyraźne wzrosty spółek węglowych. JSW rośnie o 4%, Bogdanka w górę prawie 10%. Pierwsza z spółek w ciągu miesiąca zyskała 15%, z kolei druga prawie 10%. Trwająca hossa na kontraktach węglowych mocno sprzyja giełdowemu górnictwu. Węglowe szaleństwo jeszcze będzie trwało, z uwagi na niedobory rynkowe gazu ziemnego, analitycy Saxo Bank podejrzewają wzrosty na spółkach zajmujących się obrotem tym surowcem energetycznym jeszcze tej jesieni i zimą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.