Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

SPÓŁKI WĘGLOWE NA MOCNYM PLUSIE

Historycznie wysokie ceny kontraktów na węgiel windują w górę wartości polski spółek górniczych. Jastrzębska Spółka Węglowa i Lubelski Węgiel, lepiej znany jako Bogdanka na mocnym plusie.

SPÓŁKI WĘGLOWE NA MOCNYM PLUSIE

Dzisiejsze notowania na warszawskim parkiecie pokazują wyraźne wzrosty spółek węglowych. JSW rośnie o 4%, Bogdanka w górę prawie 10%. Pierwsza z spółek w ciągu miesiąca zyskała 15%, z kolei druga prawie 10%. Trwająca hossa na kontraktach węglowych mocno sprzyja giełdowemu górnictwu. Węglowe szaleństwo jeszcze będzie trwało, z uwagi na niedobory rynkowe gazu ziemnego, analitycy Saxo Bank podejrzewają wzrosty na spółkach zajmujących się obrotem tym surowcem energetycznym jeszcze tej jesieni i zimą.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...