Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

SPÓŁKA SYGNITY ZWIĘKSZYŁA ZYSK

Spółka Sygnity zwiększyła zysk o ponad 4 miliony w porównaniu z poprzednim rokiem.

SYGNITY ZWIĘKSZYŁA ZYSK
źródło: Sygnity

Sygnity zwiększył skonsolidowany zysk netto w pierwszym kwartale roku obrotowego 2022/23 do 10 mln 700 tysięcy zł z 6 mln zł rok wcześniej – poinformowała informatyczna spółka w komunikacie.

Wynik EBITDA grupy Sygnity wzrósł do ponad 16 mln zł z niespełna 11 mln zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody wyniosły 62 mln zł wobec nieco ponad 54 mln zł rok temu.

CZYTAJ TEŻ: ANSWEAR PRZEJMUJE SNEAKERSTUDIO I PRM

Sygnity w komentarzu do wyników poinformował, że w pierwszym kwartale tego roku obrotowego zarząd kontynuował politykę racjonalizacji kosztów działania grupy oraz utrzymania rentowności realizowanych projektów poprzez renegocjacje kontraktów w zakresie ceny w odpowiedzi na presję płacową spowodowaną wysokim poziomem inflacji.

Pierwszy kwartał roku obrotowego 2022/23 zakończył się 31 grudnia ubiegłego roku. Sygnity obecne w indeksie Swig80 od pandemicznego dołka w marcu 2020 roku do chwili obecnej urosła o ponad 1130%.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...