Autopromocjaspot_img

Data:

UDOSTĘPNIJ

SPÓŁKA POD LUPĄ: MEDICALGORITHMICS (ROZMOWA)

Powiązane artykuły:

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Przemysław Tadla, członek zarządu firmy, jest naszym gościem. A Medicalgorithmics jest dzisiaj naszą spółką pod lupą. Witam bardzo serdecznie.

PRZEMYSŁĄW TADLA, MEDICALGORITHMICS: Dzień dobry, Witam serdecznie.


TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ

NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24


RM: Gdybym chciał się przekonać czy jest szansa w drugim półroczu na drugie 200%, to, na jakie elementy Waszego biznesu, na jakie informacje ze spółki powinienem zwracać uwagę?

PT: Myślę, że tutaj kluczowa tak naprawdę dla całego rynku i inwestorów jest nasza strategia, którą publikowaliśmy oficjalnie w Q2, a nad którą pracowaliśmy tak naprawdę od początku roku, która przestawia spółkę na tory takiego klasycznego producenta technologii, w tym przypadku technologii medycznych do diagnostyki serca. Natomiast tutaj, jako spółka po transakcji Biofundu, po wejściu nowego inwestora do firmy, strategicznego również rozwija bardzo intensywnie drugą nogę biznesową, produktową (może tak to nazwijmy), mianowicie technologie do obrazowania serca, do tomografii komputerowej. I myślę, że tutaj kluczowe to tak naprawdę pewnie dla wszystkich obserwujących spółkę są informacje, jak realizujemy strategię, którą zaprezentowaliśmy troszeczkę ponad półtora miesiąca temu.

RM: No jasne, jak się patrzy na flow tych informacji, które płyną ze spółki no to 17 sierpnia umowa z Górnośląskim Centrum Medycznym na ponad półtora miliona złotych. 1 miliard 600 milionów złotych na telemetrii ciągłą… (Nie wiem dokładnie, co to jest, ale myślę, że może nam Pan bardzo krótko za chwilę to powie.) 11 sierpnia, czyli kilka dni wcześniej. Kontrakt z niemiecką firmą. Rozwiązania AI wspierające diagnostykę chorób serca. Siódmy sierpnia: Podobnego rodzaju umowa z kanadyjską firmą, która prowadzi właśnie badania serca, między innymi. To jest, rozumiem taki model, który będzie Waszym sposobem na zarabianie. Oprogramowanie integrowane w produkty firm o większym zasięgu międzynarodowym z mocniejszych rynków, które są w stanie dokonywać ekspansji. Wy, jako element tego produktu będziecie sobie tą ekspansję zapewniać razem z nimi. Tak?

SPÓŁKA POD LUPĄ: MEDICALGORITHMICS (ROZMOWA)
źródło: BIZNES24

PT: Tak. Natomiast ja bym powiedział, że to jest jedna część naszego planu. Druga część: Trzeba pamiętać, że Medicalgorithmics to jest spółka, która działa na rynku od 2005 roku, więc niedługo to będą już dwie dekady tego czasu, w którym rozwijamy naszą technologię. I w tym okresie my zbudowaliśmy własną sieć dystrybucji naszej technologii i dzisiaj ona obejmuje 22 kraje z tymi kluczowymi, czyli Ameryka Północna ze Stanami na czele, ale również Unia Europejska i kilka jeszcze innych regionów można tutaj wspomnieć.

I ten okres, te prawie dwie dekady pozwoliły nam zebrać tak unikalne doświadczenie w obszarze diagnostyki arytmii, że dzisiaj nasza technologia, jak popatrzymy na jej kluczowe przewagi, na nasze oprogramowanie, naszą algorytmikę, to bardzo mocno nas wyróżnia na tle naszej konkurencji. O czym przekonaliśmy się nie raz w tym roku, prowadząc szereg rozmów z różnymi podmiotami, które chociażby Pan Redaktor przywołał z komunikatów, gdzie wszyscy doceniają absolutnie to, że nasze oprogramowanie razem z naszą algorytmiką daje bardzo konkretne korzyści w postaci wysokiej dokładności diagnostycznej w ramach badań holterowskich.

Bo nasza technologia tak w dużym uproszczeniu dla widzów- ona jest odpowiednikiem, powiedzmy technologii diagnostyki holterowskiej, czyli bardzo tak naprawdę starego już rodzaju badania pracy serca. Z tym, że tutaj wspieranego przez algorytmy sztucznej inteligencji, (które spółka posiada też już od dłuższego czasu), co przekłada się na z jednej strony wysoką skuteczność diagnostyczną, ale również na to, że czas samej analizy obróbki danych z badania jest bardzo krótki, sprowadza się do pojedynczych minut, nieważne jak długie jest to badanie.

No i w zasadzie raport, można powiedzieć, że na koniec coś powstaje, prawie że automatycznie. I nasi partnerzy, absolutnie ci nowi, to doceniają. I tak, jak to komunikowaliśmy w strategii: Z jednej strony my absolutnie nie porzucamy i chcemy np. w Stanach Zjednoczonych, wychodząc z tego modelu współpracy na wyłączność, gdzie mieliśmy tylko jeden podmiot, który tak naprawdę oferował naszą technologię; dzisiaj szukamy kolejnych, tak żeby zmaksymalizować szansę na komercjalizację naszej technologii.

Ale z drugiej strony rozmawiamy z takimi partnerami właśnie chociażby jak przywołane wcześniej firmy trzecie, które są bardzo zainteresowane, żeby naszą technologię zintegrować ze swoim sprzętem, ale również zintegrować nasze oprogramowanie z własnym oprogramowaniem. Też już mamy takie projekty, nad którymi pracujemy. Bo należy chyba podkreślić tutaj, co też może nie być taką jasną informacją dla naszych tutaj widzów, że spółka od zeszłego roku posiada w Stanach Zjednoczonych dopuszczony algorytm, jako komponent, który firma właśnie trzecia może od nas licencjonować i sobie go zintegrować ze sobą. My planujemy również wyjść z tym rozwiązaniem na inne kraje i to jest to, nad czym bardzo intensywnie pracujemy.

RM: Jasne, trzymamy kciuki. Jedno jeszcze pytanie na koniec. Bo rynek tego sprzętu medycznego, takiego profesjonalnego, to jest rynek bardzo drogich urządzeń z ogromnymi kontraktami licencyjnymi, które są trudne do kupowania, itd. Ja mam pytanie następujące: Za pierwszy kwartał 2023 roku- półtora miliona zysku netto. (Dwa miliony osiemset dwadzieścia tysięcy zysku EBITDA.) To nie jest skala, której bym się spodziewał, myśląc o globalnej ekspansji.

PT: Jedną rzecz, którą na pewno podkreślaliśmy, ja też dzisiaj podkreślę. My zakładamy od samego początku, że 2023 rok to jest rok przejściowy dla spółki. Jeszcze w zeszłym roku przypomnę, że mieliśmy spółkę, która świadczyła usługi w Stanach Zjednoczonych. Od tego roku jesteśmy spółką czysto technologiczną, która specjalizuje się w oprogramowaniu i w algorytmice. I ten rok jest rokiem przejściowym. Spodziewamy się, że od przyszłego roku te wyniki już powinny wyglądać znacząco inaczej.

RM: Przemysław Tadla, członek zarządu Medicalgorithmics. Bardzo serdecznie dziękujemy za rozmowę. Trzymamy kciuki za Wasz rozwój. Do zobaczenia.

PT: Dziękuję serdecznie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

SPÓŁKA POD LUPĄ: MEDICALGORITHMICS (ROZMOWA)

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)

Sprawdź na BIZNES24.TV