Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

SPHINX CIĄGNIE SFINKSA

SPRZEDAŻ W SIECI SPHINX
źródło: Sfinks Polska

Sfinks wypracował w pierwszym półroczu zysk, a jego przychody wzrosły rok do roku o 13%.

W opublikowanym raporcie spółka podała, że restauracje sieci wypracowały w pierwszym półroczu sprzedaż gastronomiczną w wysokości prawie 90 mln zł. A analogicznym okresie roku ubiegłego spółka raportowała prawie 78 mln zł.
Co przełożyło się na skonsolidowany zysk wysokości prawie 14 mln zł. Przed rokiem spółka miała prawie 11 mln zł zysku za pierwsze półrocze.

Jak powiedział Sylwester Cacek, prezes spółki, siłą napędową Sfinksa są restauracje SPHINX, które zwiększyły obroty w pierwszym półroczu o 17%.
W najbliższych dniach spółka opublikuje nową strategię rozwoju swoich restauracji.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: