Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

OCHRONA CZYNSZOWA NAJEMCÓW W GALERIACH HANDLOWYCH

Dziś wchodzą w życie znowelizowane przepisy o ochronie czynszowej najemców. Te zostały uregulowane w tzw. specustawie covidowej.

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY

Podstawową zmianą jest uchylenie art. 15ze, dotychczas regulującego stosunki wynajmujących powierzchnię handlową w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 mkw.

Zgodnie z nowymi przepisami – w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia działalności gospodarczej w centrach handlowych – wysokość świadczeń wynajmującego zostanie obniżona o 80%, a przez 3 miesiące po zniesieniu lockdownu najemca będzie płacił połowę stawki czynszowej .

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI AMAZONA WPRAWIŁY INWESTORÓW W EUFORIĘ. AWS ROŚNIE NAJSZYBCIEJ

Wynajmujący i najemcy będą mieli prawo skorzystania z kontroli sądowej i ustalenia innej wartości czynszu, niż wynikająca z przepisu o obniżce, w przypadku wykazania, że skala obniżki jest nieuzasadniona.

OCHRONA CZYNSZOWA NAJEMCÓW W GALERIACH HANDLOWYCH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uderzającym w chińską gospodarkę niskim popycie oraz rosnących cenach i deflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Kalwasińskim, analitykiem zespołu chińskiego z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O gospodarce w Państwie Środka rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Kalwasińskim, analitykiem zespołu Chińskiego Ośrodka Studiów Wschodnich.

COVID

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce już od 1 lipca.

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

%d