Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

OCHRONA CZYNSZOWA NAJEMCÓW W GALERIACH HANDLOWYCH

Dziś wchodzą w życie znowelizowane przepisy o ochronie czynszowej najemców. Te zostały uregulowane w tzw. specustawie covidowej.

Podstawową zmianą jest uchylenie art. 15ze, dotychczas regulującego stosunki wynajmujących powierzchnię handlową w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 mkw.

Zgodnie z nowymi przepisami – w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia działalności gospodarczej w centrach handlowych – wysokość świadczeń wynajmującego zostanie obniżona o 80%, a przez 3 miesiące po zniesieniu lockdownu najemca będzie płacił połowę stawki czynszowej .

Wynajmujący i najemcy będą mieli prawo skorzystania z kontroli sądowej i ustalenia innej wartości czynszu, niż wynikająca z przepisu o obniżce, w przypadku wykazania, że skala obniżki jest nieuzasadniona.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.