Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

SPADŁA PRODUKCJA PRĄDU

Brak wiatru sprawia, że produkcja prądu jest niższa.

PRODUKCJA PRĄDU
foto: pixabay.com

Polskie Sieci Elektroenergetyczny poinformowały w piątek na Twitterze, że od czwartku „mamy w Polsce Dunkelflaute, czyli długotrwały brak wiatru”, co odbija się na spadku produkcji energii elektrycznej.

Jak podają PSE od rana 24 listopada produkcja energii elektrycznej z 9000 MW mocy farm wiatrowych wynosiła zaledwie 30-50 MW.

CZYTAJ TEŻ: STOPA BEZROBOCIA W POLSCE BEZ ZMIAN

Jak wynika z danych zamieszczonych w raportach PSE w strukturze mocy zainstalowanej w Polsce w 2021 r. elektrownie wiatrowe i inne źródła odnawialne stanowiły 28 proc.

Z kolei jak podał Główny Urząd Statystyczny gorzej z produkcją prądu było w całym październiku. Całkowita produkcja energii elektrycznej w ubiegłym miesiącu w Polsce spadła o 11% r/r i wyniosła 14,2 TWh w październiku 2022 r.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADŁA PRODUKCJA PRĄDU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: