Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SPADŁ ZYSK TORPOLU

Zysk Torpolu spadł o niemal połowę rok do roku.

TORPOL
źródło: Torpol

O prawie połowę w porównaniu z ubiegłym rokiem spadł zysk netto Torpolu. W drugim kwartale tego roku spółka zarobiła na czysto niespełna 24 mln zł.

Natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 214 mln zł w II kw. 2023 r. wobec 254 mln zł rok wcześniej. Inwestorzy wyniki spółki przyjęli spokojnie – kurs akcji praktycznie się nie zmienił od piątku.

Słabsze wyniki Torpol tłumaczy m.in. wzrostem kosztów związanych z inflacją oraz wyższymi kosztami pracy. Spółka liczy na podpisanie na przełomie września i października dwóch kontraktów o łącznej wartości ponad 1,4 mld zł netto, gdzie jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka od 9 lat jest notowana na głównym rynku GPW.

SPADŁ ZYSK TORPOLU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: