Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SPADŁ ZYSK DOM DEVELOPMENT

WYNIKI DOM DEVELOPMENT

Wyczekiwanego odbicia w mieszkaniówce nie widać póki co w wynikach największego rodzimego dewelopera mieszkaniowego, Dom Development. Zarówno kwartalne zyski jak i przychody okazały się niższe od tych sprzed roku.

W drugim kwartale 2023 r. Dom Development odnotował 64 mln zł zysku netto, o 30 mln zł mniej niż przed rokiem. Analitycy spodziewali się natomiast 62 mln zł.

Skonsolidowane przychody grupy wyniosły 452 i pół mln zł, o ponad 150 mln zł mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W całym pierwszym kwartale grupa sprzedała 1.845 lokali, tj. o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r.

CZYTAJ TEŻ: CENY PIECZYWA ROSNĄ

W ocenie prezesa Jarosława Szanajcy, obecnie wśród czynników stymulujących popyt można wymienić stabilizację stóp procentowych i oczekiwanie na ich pierwsze obniżki jeszcze w tym roku.

.Jak przyznaje szef Dom Development dodatkowo, złagodzenie przez KNF warunków oceny zdolności kredytowej w połączeniu ze stale rosnącymi wynagrodzeniami zwiększa dostępność mieszkań z segmentu popularnego dla klientów. Zainteresowanie nowymi mieszkaniami zwiększyło się także w związku z zapowiadanym uruchomieniem rządowego programu “Bezpieczny Kredyt 2%” .

SPADŁ ZYSK DOM DEVELOPMENT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: