Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SPADKOWY DEBIUT RENDER CUBE NA NEWCONNECT

O 12 procent spadł kurs akcji gamingowej spółki Render Cube na dzisiejszym debiucie na rynku NewConnect.
Render Cube jest już 32. tegorocznym debiutantem na alternatywnym rynku notowań.

RENDER CUBE
Źródło: IGN

Firma w swojej ofercie publicznej na NewConnect wyemitowała ponad 1.6 mln akcji o wartości 150 zł za sztukę, co oznacza kapitalizację w wysokości 160 mln zł. Render Cube jest autorem gry Medieval Dynasty, która sprzedała się w liczbie 750 tysięcy egzemplarzy po roku obecności na platformie sprzedażowej Steam.

CZYTAJ TEŻ: DEBIUT IRON WOLF NA NEWCONNECT NA MOCNYM MINUSIE

Na chwilę obecną jest to jedyna gra tego studia. Firma prowadzi również działalność outsourcingową dla m.in CD Projektu i Techlandu, czyli największych polskich firm gamingowych na rynku.

Przychody i zyski Render Cube

Render Cube w zeszłym roku osiągnął 7.5 mln zł przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. W ciągu trzech kwartałów 2021 roku spółka zanotowała 8.4 mln zł przychodów i 6.1 mln zł zysku netto.

Debiut Render Cube na NewConnect
Giełda Papierów Wartościowych
BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...

POLSKA

Dzisiaj Eco5Tech zadebiutował na NewConnect.