Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKOWA SESJA NA WALL STREET W CIENIU JACKSON HOLE

WALL STREET ROŚNIE

Dziś o 16:00 w Jackson Hole w stanie Wyoming przemówienie wygłosi Jerome Powell. Oczekuje się, że podtrzyma jastrzębie stanowisko obrony wysokich stóp procentowych. Miniona sesja była typową sesją wyczekiwania przy przewadze negatywnego sentymentu i wyprzedaży.

Gościem, a w zasadzie gościnią ceremonii zamknięcia handlu na Wall Street była szefowa YWCA – Young Women’s Christian Association, która patronuje funduszowi ETF wspierającemu firmy dbające o równość w miejscu pracy.

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka The Travelers, która zyskała 0.57%.

Najsłabszą spółką w tym indeksie był Boeing, który stracił niemal 5% po komunikacie o opóźnieniach w dostawach modelu 737 MAX z powodu wykrycia nowej usterki.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Clorox, która zyskała 2.25% zgodnie z niedawnymi komentarzami części analityków, którzy wieszczą wysoką sprzedaż detergentów tej jesieni.

Największe straty zanotowała sieć dyskontów Dollar Tree, która zakończyła sesję prawie 13% pod kreską po publikacji raportu kwartalnego, w którym potwierdziła osłabienie popytu wśród Amerykanów.

Ogólnie sesja charakteryzowała się przewagą pesymistycznych nastrojów w oczekiwaniu na przemówienie Jerome’a Powella, który wystąpi dziś o 16:00 polskiego czasu na sympozjum Rezerwy Federalnej w Jackson Hole.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: