Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET PO DECYZJI FED

WZROSTY NA WALL STREET

Dziś sporo danych w Stanach Zjednoczonych będzie publikowane, ale najważniejszą dla rynków informacją jest oczywiście decyzja Fed. Wczorajszą sesję rynek amerykański zamknął spadkami głównych indeksów.

Gośćmi zamknięcia handlu na Wall Street byli przedstawiciele National Grid, spółki dystrybuującej gaz i prąd w Stanach i Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ TEŻ: WYNAGRODZENIA W POLSCE ROSNĄ, ZATRUDNIENIE LEKKO SPADA

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Amgen, która zyskała 2.71% inwestorzy byli oczrowani wzrostem dywidendy o ponad 10% w ciągu pięciu lat.

Najsłabiej wypadła spółka Intel, która spadła 4.54%, inwestorzy wciąż boją się, że spółka nie nadąży z produkcją chipów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Textron, która zyskała 4.93% po ogłoszeniu wielkiego kontraktu na opcję zakupu 1500 odrzutowców biznesowych z NetJets.

Największe straty zanotowała spółka Zebra Technologies, która była pod kreską 6.48% po obniżce rekomendacji przez Morgan Stanley.

SPADKI NA WALL STREET PO DECYZJI FED

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: