Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

WALL STREET CZEKA

Dow przerwał najdłuższą od 1987 roku serię trzynastu wzrostowych dni z rzędu. a zamknięcie sesji obwieścili przedstawiciele The Leavey School of Business z Uniwersytecie Santa Clara z okazji 100. rocznicy powstania.

Sam uniwersytet znajduje się w sercu Doliny Krzemowej, co daje studentom unikalne możliwości nawiązania kontaktów z liderami branży i przedsiębiorcami. A to czyni szkołę atrakcyjnym miejscem rekrutacji dla Wall Street.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWE STOPY W EUROLANDZIE

Sama sesja upływała pod znakiem najpierw trawienia przez inwestorów tego, co w środę obwieścił Jerome Powell – i co ciekawe mimo jego raczej jastrzębiego nastawienia – 80 procent rynku wciąż nie wierzy w kolejną podwyżkę stóp we wrześniu. Jej prawdopodobieństwo może się jednak zwiększać – kiedy weźmiemy pod uwagę naprawdę bardzo dobre dane makro, które spłynęły wczoraj. I prawdopodobnie to właśnie sprawiło że inwestorzy – postanowili zrealizować zyski.

Sezon wynikowy trwa – dziś przed sesją swoje raporty zaprezentują Chevron i Exxon – zobaczymy czy paliwowe żniwa skończyły się również za oceanem, bo spółki Europie zmniejszyły zyski nawet o połowę. A po wczorajszej sesji, dobry raport pokazał Intel, który po dwóch kwartałach w końcu zaczął zarabiać.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.