Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Nie jest dobrą wróżbą na start handlu w Europie piątkowy sentyment amerykańskich inwestorów. Główne indeksy giełd za oceanem zakończyły sesję spadkami. Dow Jones Industrial Average stracił 0.33%, S&P 500 spadł o 0.14%, a NASDAQ Composite 0.24%.

W ostatniej ceremonii zamknięcia handlu wzięli udział przedstawiciele Veridian Global Investors z okazji uruchomienia funduszu ETF Climate Action, który inwestuje w spółki zajmujące się dekarbonizacją oraz efektywnością energetyczną.

CZYTAJ TEŻ: POLAK POKIERUJE SOCIETE GENERALE

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Cisco Systems, która zyskała 1.93%. To skromne odbicie po wcześniejszym czteroprocentowym spadku, mimo lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych.

Najsłabiej wypadła spółka Nike, która spadła 3.46% po informacji The Guardian o możliwej karze w wysokości pół miliarda dolarów za bezprawne klasyfikowanie pracowników jako kontraktowych zamiast etatowych.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Catalent, która zyskała prawie 16% mimo odsunięcia terminu raportu kwartalnego, po tym jak ten kontraktowy producent leków ogłosił zdobycie nowych klientów.

Największe straty zanotowała dystrybuująca odzież sportową spółka VF Corporation, która zakończyła handel ze stratą 8.18% po ogłoszonym zmniejszeniu zaangażowania przez największego inwestora instytucjonalnego.

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

USA

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki Shopify. Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Apple Inc. (NASDAQ:AAPL), która zyskała...

%d