Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

WALL STREET CZEKA NA FED

Na rynku zawsze myślimy o tym co będzie, więc choć do otwarcia w USA jeszcze wiele godzin, stawiamy sobie pytanie jaka będzie czwartkowa, dzisiejsza sesja. Nasdaqiem, w szczególności Nasdaqiem PRO rządzi Nvidia ze swoimi turbo wynikami, więc kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o prawie pół procent w notowaniach pozasesyjnych. Indeksy na Dow Jones’a minimalnie spadły.

Wyniki Nvidii były w centrum uwagi na Wall Street, ponieważ inwestorzy liczyli na oznaki świadczące o tym, że emocje wokół sztucznej inteligencji nie słabną. Dzięki kapitalizacji rynkowej wynoszącej 2 biliony 300 miliardów dolarów Nvidia ma również znaczny wpływ na szeroki indeks S&P 500. Akcje tej spółki, wraz z innymi firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją zapewnią wzrosty rynku w 2024 r.

Giełdzie nie sprzyjał tymczasme w środę nastrój wokół sytuacji makroekonomicznej.
Po publikacji protokołu z majowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, który wywołał obawy o utrzymującą się inflację co oznaczałoby aktualne, wysokie stopy na dłużej, Dow spadł o 0,51% zaliczając najgorszą sesję w maju. S&P 500 spadł o 0,27%, a Nasdaq Composite o 0,18%.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli członkowie zarządu firmy Polaris z okazji 70. rocznicy założenia przedsiębiorstwa. Aby uczcić tę okazję, Mike Speetzen, dyrektor generalny, zadzwoni do na zamknięcie.

A sam Polaris, który który pod nazwą ma claim „think outside” – czyli myśl na zewnątrz – działa od 1954 roku i produkuje quady, skutery śnieżne, motocykle i mikrosamochody. Od debiutu we wrześniu 1987 roku dał inwestorom zarobić ponad 4,5 tysiąca procent, rosnąć z półtora dolara do ponad 80, ale ostatnie 5 lat nie było z tego punktu widzenia udane – firma jest w trendzie bocznym z lekką tendencją spadkową (straciła 5% wartości) przy wycenie rynkowej na poziomie prawie 12. krotności zysku netto. Co jest relatywnie niską wyceną.

CZYTAJ TEŻ: HAMUJĄ WZROSTY WYNAGRODZEŃ W POLSCE

Wśród spółek indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik dnia (jeśli chodzi o zmianę wyceny) zaliczył kosmetyczny koncern Johnson&Johnson, przed Cisco Systems i Boeingiem. Najsłabiej wypadł koncern Dow Chemical przed biotechnologicznym Amgenem i grupą Goldman Sachs.

Wśród obejmującego technologiczne i tradycyjne spółki indeksu S&P 500 najlepiej w środę wypadły akcje First Solar, zajmujący się budowaniem przemysłowych farm fotowoltaicznych i recycklingiem zużytych paneli, wzrost o drobne ponad 18,5%. Największe straty w S&P500 ponieśli posiadacze akcji sieci aptek Target, którzy w jeden dzień stracili 8%.

Teraz, oprócz ostatnich wyników w kończącym się sezonie sprawozdań za 1Q, jeśli chodzi o gospodarkę, inwestorzy czekają na cotygodniowe dane o liczbie bezrobotnych i nowe dane o sprzedaży domów za kwiecień. Dziś od 14:30, w BIZNES24 po 15:30 i po 17.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Jednolita ładowarka m.in dla smartfonów, tabletów i laptopów, a także wprowadzenie obowiązkowego namierzania osób dzwoniących pod numer alarmowy 112, a umowy zawierane z operatorami...

BANKI

Ekonomiści BNP Paribas zrewidowali w dół swoją prognozę wzrostu gospodarczego Polski w 2024 r. do 3,0 proc. Wcześniej ekonomiści francuskiego banku szacowali nasz tegoroczny...

GPW

Akcjonariusze największej rodzimej spółki odzieżowej LPP, zdecydowali się przeznaczyć na dywidendę aż 1 mld 130 mln zł. To o ponad 300 mln zł więcej...

BANKI

WELLS FARGO Blisko 6% traciły w handlu przedseyjnym akcje amerykańskiego Banku Wells Fargo. Mimo wyższych od oczekiwań przychodów i zysku na akcję, inwestorów zaniepokoił...