Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś amerykańscy inwestorzy przed sesją poznają wyniki producenta gotowej żywności, firmy Campbell. O 14:15 opublikowany będzie raport ADP o zmianie zatrudnienia. Zaś o godzinie 16.00 Prezes Fed przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Wtorkowa sesja kontynuowała poniedziałkowe spadki.

Gośćmi zamknięcia sesji na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele spółki Centrus Energy w związku z uruchomieniem w Ohio, tu cytat: „wzbogacania gazowego sześciofluorku uranu do wysoko oznaczonego poziomu nisko wzbogaconego uranu” co, jak rozumiemy, oznacza postęp w technologii reaktorów jądrowych.

CZYTAJ TEŻ: UKRAINA: POLSKI BIZNES TRACI PRZETARGI (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka 3M, która zyskała 1.38%, choć trend dla tej spółki jest raczej niekorzystny. W ciągu pięciu lat jej wycena spadła o 56%.

To nie był dobry dzień dla spółek technologicznych. Branżowy Philadelphia Semiconductor Index spadł o 2%, a najwięcej straciły akcje spółki Intel tracąc 5.4%.

Bardzo dobre dane kwartalne obejmujące okres świąteczny podbiły notowania sieci dyskontów Target w S&P 500 o ponad 12%. Spółka zapowiedziała lepsze od wcześniejszych prognoz wyniki w 2024 roku.

Największe spadki zanotowała spółka Albemarle, straciła 17.87% po tym, jak tym największy na świecie producent litu do akumulatorów ogłosił, że pozyska kapitał w drodze emisji akcji.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych w tym okresie wyniosła łącznie ok 14 mln zł wobec ponad 17 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż materiałów półprzewodnikowych...

INNE

Przeciętna wypłata emerytury i renty w 2023 roku była wyższa ponad 17% w ujęciu rocznym i wyniosła prawie 3 270 zł zł , podał...

USA

Ponad 4% w handlu przedsesyjnym zyskiwały akcje Goldman Sachs. To reakcja na wyjątkowo dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Bank zwiększył zysk o...

USA

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo wzrosła w marcu o 0,7% w ujęciu miesiąc do miesiąca -podał amerykańsku Departament Handlu. To najwyższy wzrost tego wskaźnika o...