Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Nvidia dziś po sesji w Stanach opublikuje raport za IV kwartał roku obrotowego 23/24. Od początku roku jej akcje podrożały o 47%. Wspięła się również na 3. miejsce rankingu spółek o największej kapitalizacji, a jak potwierdził wczoraj Reuters zdetronizowała już Teslę i jest najbardziej handlowaną spółką na amerykańskich rynkach akcji.

Gośćmi zamknięcia wtorkowego handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele Federalnej Agencji Finansowania Mieszkalnictwa, która zapewnia nadzór nad bankami hipotecznymi Fannie Mae, Freddie Mac.

CZYTAJ TEŻ: DOMAŃSKI CHCE WYŻSZYCH DYWIDEND OD BANKÓW

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walmart, która zyskała 3.23%. Kwartalna sprzedaż spółki wzrosła o 6% do ponad 173 miliardów dolarów, przewyższając szacunki analityków. Również w bieżącym kwartale przychody mają wzrosnąć do 5%. Zarząd spółki potwierdził również, że kupi producenta inteligentnych telewizorów Vizio za ponad 2 miliardy dolarów.

Najsłabiej wypadła spółka Caterpillar, która spadła o ponad 2.50%, po tym, jak Evercore obniżył rekomendację, powołując się na ponad 30% wzrost akcji w zeszłym roku.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Discover Financial Services, która zyskała ponad 12.50%, po tym, jak chęć zakupu tej spółki za ponad 35 miliardów dolarów potwierdziło Capital One.

Największe straty zanotowała spółka Expeditors, która straciła prawie 7%, po opublikowaniu raportu za czwarty kwartał, w którym firma spedycyjna nie wykazała zysku, a to przez spadające wolumeny towarów i stawek za ich przesyłanie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...