Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

Spadki na Wall Street po danych o inflacji.

SPADKI NA WALL STREET

Amerykańscy inwestorzy będą dziś w dalszym ciągu analizować konsekwencje wczorajszych danych inflacyjnych. Na raport Cisco będą musieli poczekać do końca sesji. Wczorajszy handel zdominowały spadki.

Gośćmi ceremonii zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele Nuveen and Churchill Asset Management z okazji debiutu spółki zależnej Direct Lending Corp.

CZYTAJ TEŻ: AUTA Z ZAGRANICY DROŻSZE

Wczorajszy handel był mocno osłabiony po publikacji danych inflacyjnych, które wykazały, że wzrost cen uparcie trzyma się podwyższonych poziomów, co oddala wizję obniżki stóp i tańszego kredytu.

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walt Disney, która zyskała ponad jeden procent. Zainteresowanie inwestorów wzbudziła prezentacja technologii rozszerzonej rzeczywistości, która jeszcze w tym roku ma być wykorzystana w parkach rozrywki na całym świecie. Najsłabiej wypadła spółka Walgreens, która spadła 4.77%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Ecolab, która zyskała niemal 9% po tym jak ten dostawca artykułów higienicznych pokazał wyniki lepsze od prognoz, osiągnięte m.in. dzięki wzrostowi liczby klientów i podwyżce cen. Największe straty zanotowała agencja ratingowa Moodys, która straciła ponad 8% po słabych wynikach kwartalnych i zapowiedzi zmiany dyrektora finansowego.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

USA

Wygrana Donalda Trumpa może oznaczać rewolucję na Wall Street. Kandydat do fotelu prezydenta USA zapowiada zniesienie części przepisów, które zostały uchwalone po kryzysie bankowym...

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.