Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

Spadki na Wall Street – wczoraj tak się zakończył handel w USA.

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś poznamy kluczowe dane z amerykańskiej gospodarki, o 14:30 opublikowany zostanie poziom kwietniowej inflacji konsumenckiej. Prognozowany jest odczyt na poziomie 5% rok do roku. Realne dane inwestorzy odczytywać będą w kontekście próby przewidzenia kolejnych decyzji Rezerwy Federalnej. W oczekiwaniu na ten właśnie raport wczoraj indeksy w Stanach traciły, choć niewiele.

Smary i płyny techniczne produkuje spółka Quaker Houghton, której przedstawiciele uczestniczyli we wczorajszej ceremonii zamknięcia handlu. Wyróżnienie przyznano z okazji 25 lecia giełdowego debiutu.

CZYTAJ TEŻ: SAUDI ARAMCO Z $31.9 MLD ZYSKU W I KWARTALE 2023 R.

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Boeing, która zyskała 2.34% po tym jak inwestorzy otrzymali komunikat o rosnących zamówieniach i realizowanych dostawach samolotów.

Najsłabiej wypadła spółka Intel, która spadła o 2.18% mimo pozytywnej dla inwestorów formacji złotego krzyża, która pojawiła się na wykresie spółki.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotował Signature Bank, zyskując 25.52%. Zyskiwały również w ogóle akcje regionalnych banków.

Prognoza spadającej marży pogrążyla akcje spółki PayPal, która straciła 12.73%. Zarząd firmy poinformował, że stawia na wdrożenie sztucznej inteligencji, która ma pomóc ograniczyć koszty pracownicze. A więc firma szykuje zwolnienia.

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: