Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

KOREKTA NA WALL STREET

Amerykańscy inwestorzy otrzymają dziś sporą paczkę danych z tamtejszego przemysłu. Będą również wsłuchiwać się w słowa szefowej EBC, która wystąpi na Forum w Davos. Ale przede wszystkim wczytywać się będą w raport aluminiowej spółki Alcoa, która po wczorajszych bankach jako pierwsza przemysłowa publikuje dziś raport za ostatni kwartał.

Przedstawiciele brazylijskiego, choć zarejestrowanego na Kajmanach, banku PagSeguro byli gośćmi wczorajszej ceremonii zamknięcia handlu. Ciekawostka – był to pierwszy bank na świecie który wprowadził płatności zbliżeniowe.

CZYTAJ TEŻ: CHINY MAJĄ DOŚĆ ATAKÓW NA MORZU CZERWONYM

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walt Disney, która zyskała 2.99% po doniesieniach o tym, że przez spółki zależne może stać się udziałowcem National Football League co scementowałoby wyłączność na transmisje rozgrywek futbolu amerykańskiego.

Jednym z największych przegranych był Boeing tracąc niemal 8%, najwięcej tak w Dow Jones, jak i w S&P. A to po tym, jak analitycy Wells Fargo obniżyli rating powołując się na koszty, do których prawdopodobnie doprowadzi badanie systemów bezpieczeństwa przez urzędników Federalnej Administracji Lotnictwa.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Advanced Micro Devices, która zyskała 8.31% po podniesxieniu ceny docelowej i publikacji prognozy Wells Fargo, który napisał, że nowa generacja chipów będze aż o połowę wydajniejsza.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.