Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

STRACH O INFLACJĘ

Chęci do kupowania wystarczyło amerykańskim inwestorom tylko na jeden dzień w tym roku. We wtorek Nowy Jork znów znalazł się na minusie.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele firmy
EXTRA SPACE STORAGE z prezesem zarządu, Joe Margolisem na czele, dzwoniącym na zakończenie notowań. Extra Space Storage to fundusz inwestycyjny kupujący magazyny do przechowywania rzeczy dla osób prywatnych i firm, dysponuje największą siecią placówek w USA. W połowie ubiegłego roku było ich 3,5 tysiąca. Wynajmuje je klientom z użyciem apki na smartfony.

CZYTAJ TEŻ: NOWY DYREKTOR LASÓW PAŃSTWOWYCH. BĘDZIE OBNIŻKA CEN DREWNA? (ROZMOWA)

Wśród spółek indeksu Dow Jones Industrial Average, który stracił we wtorek niecałe pół procent, (0,42%) najlepiej wyglądał medyczny koncern Merck, który zyskał 0,89%. W poniedziałek firma poinformowała, że przejmie Harpoon Therapeutics by wzmocnić pozycję w terapiach onkologicznych. Najsłabiej w DJIA wypadł operator komórkowy Verizone Communications, który stracił 2,64%.

Wśród spółek z indeksu S&P 500 najwięcej, aż 21,81% zyskał Juniper Networks, producent sprzętu do budowy sieci komputerowych. Popyt na akcje Juniper to efekt informacji o zaawansowanych rozmowach w sprawie przejęcia Juniper Networsk przez Hewelett Packard Enterprice. Największe straty stały się udziałem… Hewlett Packard Enterprice, także notowanego w S&P500, który stracił 8,2% po informacji o zamiarze przejęcia Juniper. Wyda na to 13 miliardów dolarów.

Indeksowi Nasdaq udało się wypracować wzrost o 0,09%, do czego przyczyniły się wzrosty niektórych spółek Big Tech. Nvidia zyskała o 1,7%, osiągając nowy rekord wszechczasów, Amazon i Alfabet zyskały po ponad 1,5%.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...