Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

TREND NA WALL STREET

Dziś w Stanach kulminacja serii raportów z rynku pracy. Inwestorzy czekają na dane o bezrobociu. Jego wzrost mógłby ożywić nadzieje na szybsze obniżki stóp procentowych. Na wczorajszy handel najmocniej wpływała zmienna cena ropy naftowej, której spadek zachęcił do kupowania akcji spółek turystycznych.

Przedstawiciele spółki Terex, największego na świecie producenta maszyn budowlanych i górniczych, gościli na uroczystym zamknięciu handlu na nowojorskiej giełdzie, dla spółki którą reprezentują sesja była udaną, kurs zyskał prawie 2.5%.

CZYTAJ TEŻ: FIAT LIKWIDUJE FABRYKĘ W BIELSKU. CO Z DOSTAWCAMI?

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 2.02%, podobnie zresztą jak inne spółki farmaceutyczne. Covid atakuje bowiem w Stanach. Najsłabiej wypadła spółka Walgreens, która spadła 5.12% po ścięciu o połowę zapowiedzianej dywidendy.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Carnival, która zyskała 3.12%, podobno przyczynił się do tego spadek ceny ropy naftowej. Największe straty zanotował producent paliw, spółka APA, która straciła 7.35% po tym jak ogłosiła, że przejmie konkurenta Callon Petroleum za 4.5 miliarda dolarów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Więcej dróg i autostrad objętych będzie opłatami - rząd rozpoczął pracę nad nowelizacją odpowiedniego rozporządzenia, które ma być gotowe w trzecim kwartale.

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.