Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

STRACH O INFLACJĘ

Ameryka dziś szykować się będzie do Święta Dziękczynienia. Z racji dnia wolnego już dziś opublikowane będą dane o nowych wnioskach o zasiłek. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkami głównych indeksów – pierwsza taka sesja po sześciu wzrostowych.

Gong zwiastujący koniec handlu kasowego na Wall Street uruchomili wczoraj przedstawiciele spółki SCHNEIDER NATIONAL świadczącej usługi transportowe, intermodalne i logistyczne.

CZYTAJ TEŻ: OSTATECZNY CYBERPUNK NA MIKOŁAJKI

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka The Travelers, która zyskała 1.70%. Najsłabiej wypadła spółka Intel, która spadła 2.46%. Mimo to akcje producenta chipów wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca o prawie 30%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała produkująca sprzęt laboratoryjny i diagnostyczny spółka Agilent Technologies, która zyskała 8.70%. Największe straty zanotowała spółka Jacobs Engineering, która zamknęła handel 8.70% pod kreską. O spadku zdecydował słaby raport kwartalny tej firmy inżynieryjnej.

Jutro w Stanach dzień bez sesji – Amerykanie świętować będą Święto Dziękczynienia.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...

SUROWCE

Złoto najdroższe w historii. Dziś w nocy uncja złota osiągnęła cenę 2 487 dolarów. Rynki przygotowują się wrześniowe cięcie stóp w USA.