Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają raport ADP przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w poprzednim miesiącu, w sektorze prywatnym, poza rolnictwem. Ogólnie nastroje na rynkach są minorowe. Wczorajszą sesję zamiknęliśmy spadkami głównych indeksów.

Gośćmi zamknięcia handlu byli przedstawiciele spółki Snowflake, zajmującej się budową. i edukacją systemów chmurowych dla firm. Okazją było ogłoszenie Snowflake Startup Challenge, wygrała drużyna z projektem opartym o sztuczną inteligencję.

CZYTAJ TEŻ:

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Verizon Communications Inc (NYSE:VZ), która zyskała 0,69%. To spółka dywidendowa, co więcej, jej zarząd od 17 miesięcy z rzędu podnosi kwartalną dywidendę. Najsłabiej wypadła spółka Goldman Sachs Group Inc (NYSE:GS), która spadła 3,89%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka NiSource Inc (NYSE:NI), która zyskała 3,37%. Największe straty zanotowała spłółka McCormick & Company Incorporated (NYSE:MKC), która była pod kreską 8,46%. Firma, która oprócz przypraw o tej samej nazwie produkuje także musztardę French’s, sos Frank’s RedHot i inne przyprawy, podała we wtorek, że sprzedaż netto wzrosła o 6% w porównaniu z rokiem poprzednim w trzecim kwartale finansowym kończącym się w sierpniu.

28 dni pozostało do kolejnego posiedzenia Fed. Niespełna 70% uczestników rynku spodziewa się utrzymania stóp na niezmienionym poziomie. To spadek o około 5 punktów procentowych.

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d