Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają nastroje sektora przemysłowego. Oczekuje się, że indeks Institute for Supply Management wzrośnie do 49 niemal punktów – pozostając w recesji, ale już o krok od wejścia w fazę rozwoju. Piątkowy handel mimo początkowych wzrostów zamknęliśmy spadkami głównych indeksów.

Gośćmi piątkowego zamknięcia handlu byli przedstawiciele spółki Modiv Industrial, która inwestuje w przemysłowe zakłady produkcyjne, poprzez długoterminowe dzierżawy. Na swej stronie spółka chwali się, że uosabia hart ducha i zawziętość, które zbudowały Amerykę.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA SPRZYJA ZŁODZIEJOM

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najsilniejsze wzrosty zanotowała Nike, której akcje podrożały o 6.68%, co nastąpiło po publikacji szacunków za 1. kwartał roku handlowego 2024, który spółka zamknęła z końcem września. Z kolei najsłabszy wynik, spadek o 2.57% zanotowała spółka Travelers.

Spośród spółek indeksu S&P500 największy wzrost zanotowało omawiane już Nike, natomiast najgłębszy, prawie 5% spadek był udziałem grupy wycieczkowej Carnival, mimo ogłoszenia pierwszego kwartalnego zysku od 2020 roku.

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d