Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają nastroje sektora przemysłowego. Oczekuje się, że indeks Institute for Supply Management wzrośnie do 49 niemal punktów – pozostając w recesji, ale już o krok od wejścia w fazę rozwoju. Piątkowy handel mimo początkowych wzrostów zamknęliśmy spadkami głównych indeksów.

Gośćmi piątkowego zamknięcia handlu byli przedstawiciele spółki Modiv Industrial, która inwestuje w przemysłowe zakłady produkcyjne, poprzez długoterminowe dzierżawy. Na swej stronie spółka chwali się, że uosabia hart ducha i zawziętość, które zbudowały Amerykę.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA SPRZYJA ZŁODZIEJOM

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najsilniejsze wzrosty zanotowała Nike, której akcje podrożały o 6.68%, co nastąpiło po publikacji szacunków za 1. kwartał roku handlowego 2024, który spółka zamknęła z końcem września. Z kolei najsłabszy wynik, spadek o 2.57% zanotowała spółka Travelers.

Spośród spółek indeksu S&P500 największy wzrost zanotowało omawiane już Nike, natomiast najgłębszy, prawie 5% spadek był udziałem grupy wycieczkowej Carnival, mimo ogłoszenia pierwszego kwartalnego zysku od 2020 roku.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...