Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

POWELL POGRĄŻYŁ WALL STREET

Wydarzeniem tego tygodnia będzie posiedzenie Rezerwy Federalnej, a dokładnie Komitetu Otwartego Rynku, który w środę ogłosi decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. W oczekiwaniu na nie w piątek w piątek spadki dominowały na amerykańskiej giełdzie.

Gośćmi zamknięcia handlu na Wall Street byli przedstawiciele Defende Properties. Jest to fundusz inwestycyjny zajmujący się inwestycjami w nieruchomości (REIT) skupiający się na posiadaniu, obsłudze i rozwijaniu obiektów o znaczeniu krytycznym, które wspierają kluczowe instalacje obronne rządu USA i wykonawców z branży obronnej.

CZYTAJ TEŻ: NIEDŹWIEDZIE NASTROJE NA GPW

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walt Disney, która zyskała 1.30% po informacji o rozpoczęciu rozmów na temat sprzedaży stacji ABC koncernowi Nexstar. Najsłabiej wypadła spółka Home Depot, która spadła 2.57% po wycofaniu się części funduszy z akcjonariatu.

Wśród komponentów S&P 500 najlepszy wynik zanotowała linia lotnicza Southwest Airlines, która zyskała 2.56%. Największe straty zanotowała spółka Nucor, która zamknęła handel 6.13% pod kreską. Spowolnienie gospodarcze mocno dotyka tego producenta stali, którego prognozy na kolejne kwartały zostały w piątek obniżone.

Jutro rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie rezerwy federalnej, która w środę ogłosi decyzję o wysokości stóp procentowych. 99% uczestników rynku spodziewa się pozostawienia ich na niezmienionym poziomie, to jest 5.25-5.50 procent.

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d