Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś dowiemy się o ile zdrożały w sierpniu towary i usługi dla amerykańskich konsumentów. Dane, które opublikowane będą o 14.30 są kluczowe dla inwestorów, rzucą światło na możliwą decyzję Fedu w sprawie stóp procentowych. W oczekiwaniu na dane zaliczyliśmy wczoraj spadkową sesję na Wall Street. Inwestorzy obawiają się, że droga ropa spowolni odbicie gospodarcze.

Gośćmi zamknięcia handlu byli przedstawiciele PHX MINERALS z okazji 15 rocznicy debiutu spółki zarządzającej nieeksploatowanymi polami naftowymi i gazowymi.

CZYTAJ TEŻ: PRZEJĘCIE ACTIVISION POD LUPĄ KE

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Chevron, która zyskała 1.92% na fali drożejącej ropy. Najsłabiej wypadła spółka Microsoft, która spadła 1.83% po słabych wynikach i mimo pozytywnej rekomendacji analityków Citi.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Zions Bancorporation, która zyskała 6.80% po informacji o wystąpieniu dyrektora generalnego banku na dorocznej konferencji banku Barclays. Największe straty zanotowała spółka Oracle, która była pod kreską 13.50%. Inwestorów rozczarowały prognozy przychodów na bieżący kwartał.

Na koniec jeszcze dwa słowa o premierze najnowszego iPhone’a, która chyba okazała się porażką. Akcje Apple w handlu posesyjnym tracą prawie 2%.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...