Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś dowiemy się o ile zdrożały w sierpniu towary i usługi dla amerykańskich konsumentów. Dane, które opublikowane będą o 14.30 są kluczowe dla inwestorów, rzucą światło na możliwą decyzję Fedu w sprawie stóp procentowych. W oczekiwaniu na dane zaliczyliśmy wczoraj spadkową sesję na Wall Street. Inwestorzy obawiają się, że droga ropa spowolni odbicie gospodarcze.

Gośćmi zamknięcia handlu byli przedstawiciele PHX MINERALS z okazji 15 rocznicy debiutu spółki zarządzającej nieeksploatowanymi polami naftowymi i gazowymi.

CZYTAJ TEŻ: PRZEJĘCIE ACTIVISION POD LUPĄ KE

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Chevron, która zyskała 1.92% na fali drożejącej ropy. Najsłabiej wypadła spółka Microsoft, która spadła 1.83% po słabych wynikach i mimo pozytywnej rekomendacji analityków Citi.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Zions Bancorporation, która zyskała 6.80% po informacji o wystąpieniu dyrektora generalnego banku na dorocznej konferencji banku Barclays. Największe straty zanotowała spółka Oracle, która była pod kreską 13.50%. Inwestorów rozczarowały prognozy przychodów na bieżący kwartał.

Na koniec jeszcze dwa słowa o premierze najnowszego iPhone’a, która chyba okazała się porażką. Akcje Apple w handlu posesyjnym tracą prawie 2%.

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d