Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś inwestorzy w Stanach będą się wsłuchiwać w wystąpienie członka zarządu Fed, Michaela Barra. Gdyby słuchali prezesa Glapińskiego, to wiedzieliby, że Rezerwa Federalna podniesie stopy na wrześniowym posiedzeniu – o czym poinformował wczoraj na konferencji. Główne amerykańskie indeksy zakończyły handel na minusach.

W ceremonii zamknięcia handlu wzięły udział przedstawicielki szczytu Leading Women CEO Summit organizowanego przez spółkę Fiserv.

CZYTAJ TEŻ: NIEMIECKA GOSPODARKA NA RĘCZNYM HAMULCU

A w handlu liderem indeksu Dow Jones Industrial Average był Intel, który zyskał 3.2%. To dziewiąta sesja wzrostów ceny akcji tej spółki, które zyskały już ponad 17%, i najdłuższa seria wzrostowa w indeksie od 3 lat.

Po drugiej stronie tabeli był Apple, przeceniony o prawie 3%. Spółka zbiera gorzkie owoce biznesowego związania z Chinami, które w ostatnich dniach zakazały urzędnikom korzystania z urządzeń tej marki i ogłosiły problemy w dostępie do półprzewodników co zapewne uniemożliwi sukces sprzedażowy iPhone’a 15.

Największy wzrost w indeksie S&P500 zanotowała spółka Centene, która zyskała niemal 5% po zapowiedzi buy-backu na poziomie 1.5 mld dolarów w tym roku.

Akcje Seagate Technology spadły o około 10,9% po tym, jak Barclays obniżył rekomendację powołując się na słabe fundamenty i ożywienie, które może potrwać dłużej niż oczekiwano.

Według narzędzia CME FedWatch 93 procent inwestorów nie przewiduje żadnych zmian na wrześniowym posiedzeniu FOMC, natomiast oczekiwania dotyczące dodatkowej podwyżki stóp procentowych na listopadowym posiedzeniu wzrosły powyżej 40 procent.

SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: