Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADKI NA WALL STREET

KOREKTA NA WALL STREET

Dziś inwestorzy w Stanach będą się wsłuchiwać w wystąpienie członka zarządu Fed, Michaela Barra. Gdyby słuchali prezesa Glapińskiego, to wiedzieliby, że Rezerwa Federalna podniesie stopy na wrześniowym posiedzeniu – o czym poinformował wczoraj na konferencji. Główne amerykańskie indeksy zakończyły handel na minusach.

W ceremonii zamknięcia handlu wzięły udział przedstawicielki szczytu Leading Women CEO Summit organizowanego przez spółkę Fiserv.

CZYTAJ TEŻ: NIEMIECKA GOSPODARKA NA RĘCZNYM HAMULCU

A w handlu liderem indeksu Dow Jones Industrial Average był Intel, który zyskał 3.2%. To dziewiąta sesja wzrostów ceny akcji tej spółki, które zyskały już ponad 17%, i najdłuższa seria wzrostowa w indeksie od 3 lat.

Po drugiej stronie tabeli był Apple, przeceniony o prawie 3%. Spółka zbiera gorzkie owoce biznesowego związania z Chinami, które w ostatnich dniach zakazały urzędnikom korzystania z urządzeń tej marki i ogłosiły problemy w dostępie do półprzewodników co zapewne uniemożliwi sukces sprzedażowy iPhone’a 15.

Największy wzrost w indeksie S&P500 zanotowała spółka Centene, która zyskała niemal 5% po zapowiedzi buy-backu na poziomie 1.5 mld dolarów w tym roku.

Akcje Seagate Technology spadły o około 10,9% po tym, jak Barclays obniżył rekomendację powołując się na słabe fundamenty i ożywienie, które może potrwać dłużej niż oczekiwano.

Według narzędzia CME FedWatch 93 procent inwestorów nie przewiduje żadnych zmian na wrześniowym posiedzeniu FOMC, natomiast oczekiwania dotyczące dodatkowej podwyżki stóp procentowych na listopadowym posiedzeniu wzrosły powyżej 40 procent.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

W USA mamy co przeżywać. Dow Jones znalazł się wczoraj na swoim historycznym szczycie, po raz pierwszy przekraczając 40 000 punktów. Dokładnie szczyt w...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco gorsze od oczekiwań analityków

USA

Inwestorzy czekają dziś na raporty Wal-Martu oraz Applied Materials. Z danych makro dziś cotygodniowy odczyt liczby nowych zasiłków dla bezrobotnych oraz potężna dawka wiedzy...

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...