Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

SPADEK ZYSKÓW DOM DEVELOPMENT

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych.
Firma kusi za to perspektywą wypłaty wysokiej dywidendy.

SPADEK ZYSKÓW DOM DEVELOPMENT

Warszawska firma odnotowała w I kw. 2022 roku 141 mln 700 tys. zł zysku netto wobec 174 i pół mln zł przed rokiem.
Skonsolidowane przychody grupy wyniosły natomiast 727 mln zł wobec 808 mln zł rok wcześniej.
Marża netto Dom Development spadła do 19,5 proc., o dwa punkty procentowe.
Na koniec I kwartału 2022 r. grupa osiągnęła najwyższą w swojej historii skalę realizowanych budów na poziomie 6 997 lokali (+25% r/r). Wszystkie projekty postępowały zgodnie z planem i przy satysfakcjonujących marżach, mimo silnej presji na wzrost kosztów.
Jak napisał w liście do akcjonariuszy Jarosław Szanajca, prezes Dom Development ujemne roczne dynamiki wyników finansowych mogą być mylące ze względu na tzw. efekt bazy. W 2021 roku deweloper wypracował rekordowe 325 mln zł zysku netto, z czego ponad połowę już w kwartale, gdy warszawska firma przekazała 1 366 mieszkań.
Jak dodał Szanajca w tym roku deweloper ma do przekazania niemal 4,8 tys. lokali o wartości netto ponad 2,8 mld zł.
Przy okazji publikacji wyników deweloper podał też, że zarząd firmy rekomenduje wypłatę dywidendy z zysku za 2021 rok w kwocie 10,50 zł na akcję – podał deweloper w komunikacie. Łącznie na dywidendę ma trafić ponad 268 mln zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

POLSKA

Nieco więcej niż przed rokiem i lekko powyżej prognoz zarobił w pierwszym kwartale krakowski Comarch, druga największa w naszym kraju firma informatyczna. Zysk netto...

%d bloggers like this: