Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SPADEK ZAMÓWIEŃ W NIEMIECKIM PRZEMYŚLE

Zamówienia w niemieckim przemyśle mocno poniżej szacunków.
W sierpniu spadły o 7.7% procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Prognozy zakładały ponad dwuprocentowy spadek.

Z kolei w porównaniu z ubiegłym rokiem sierpniowe zamówienia wyniosły 11.7 procent, podczas gdy jeszcze w lipcu wzrost wyniósł niespełna 25 procent.

Zamówienia w przemyśle to raport publikowany przez niemiecki urząd statystyczny, obejmują dane o wartości nowych zamówień na towary i usługi wytwarzane przez sektor produkcyjny w Niemczech. Dane nie obejmują jednak górnictwa, kopalnictwa i przemysłu spożywczego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Październikowe zamówienia w niemieckim przemyśle ze sporym spadkiem. To kolejne dane pokazujące, że gospodarka przeżywa problemy.

OTOCZENIE MAKRO

Ceny w Niemczech w ciągu roku - od deflacji do 6-cioprocentowej zharmonizowanej inflacji. Tak szybkiego narastania wzrostu cen Niemcy nie doświadczyły od II wojny...

OTOCZENIE MAKRO

Niemiecka gospodarka zwalnia po postpandemicznym wystrzale- ale do poziomu znacznie powyżej wieloletniej średniej wzrostu.

ŚWIAT

Google będzie płacił niemieckim mediom za korzystanie z publikowanych przez nich treści. Zgodnie z podpisaną umową amerykański gigant technologiczny będzie rozliczał się m. in....