Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SPADEK KONSUMPCJI W NIEMCZECH

CENY NIEMIECKICH PRODUCENTÓW
foto: pixabay.com

Nieprzerwanie od 14 miesięcy spada sprzedaż detaliczna w Niemczech. Ale w kategorii żywności spadek utrzymuje się już od 22 miesięcy. To zła informacja dla naszych producentów, hodowców i eksporterów.

SPADEK KONSUMPCJI
Spadek konsumpcji w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Najnowsze oficjalne dane opublikowane przez Destatis pokazały, że sprzedaż detaliczna w Niemczech wzrosła w kwietniu o 0.8% miesiąc do miesiąca wobec oczekiwanego jednego procenta wzrostu.

W ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu o 4.3% oczekiwano pięcioprocentowego spadku.

CZYTAJ TEŻ: BANKRUCTWO USA TERAZ W RĘKACH SENATU

Szczególnie niepokoić może zachowanie konsumentyów wobec cen żywności. Realna sprzedaż artykułów spożywczych spada w ujęciu rocznym od 22 miesięcy. Jednym z powodów tego spadku są prawdopodobnie utrzymujące się wysokie ceny. Chociaż inflacja również tej kategorii nieco osłabła w kwietniu w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku, to ceny żywności pozostały najsilniejszym czynnikiem wpływającym na ogólną stopę inflacji ze wzrostem 17.2%.

Rynek niemiecki jest kluczowy także dla polskich eksporterów żywności, za Odrę trafia 25% naszej sprzedaży do krajów Unii.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NIEMCY

Inflacja w Niemczech coraz niższa. W Czerwcu ceny towarów i usług za Odrą wzrosły o 2.2 proc. wobec 2,4 odnotowanych miesiąc wcześniej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje w nastrojach w niemieckiej gospodarce patrząc na dane zza zachodniej granicy, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mareuszem Urbanem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ożywieniu w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, ekspertem rynku chińskiego i wykładowcą studiów chińskich.

INFLACJA

Wzrost cen w Niemczech znowu przyspiesza. W maju wskaźnik inflacji konsumenckiej sięgnął 2.4%, natomiast w modelu zharmonizowanym 2.8%. Cel Europejskiego Banku Centralnego wyznaczony jest...