Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SPADEK KONSUMPCJI W NIEMCZECH

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W NIEMCZECH
foto: pixabay.com

Nieprzerwanie od 14 miesięcy spada sprzedaż detaliczna w Niemczech. Ale w kategorii żywności spadek utrzymuje się już od 22 miesięcy. To zła informacja dla naszych producentów, hodowców i eksporterów.

SPADEK KONSUMPCJI
Spadek konsumpcji w Niemczech. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Najnowsze oficjalne dane opublikowane przez Destatis pokazały, że sprzedaż detaliczna w Niemczech wzrosła w kwietniu o 0.8% miesiąc do miesiąca wobec oczekiwanego jednego procenta wzrostu.

W ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna spadła w kwietniu o 4.3% oczekiwano pięcioprocentowego spadku.

CZYTAJ TEŻ: BANKRUCTWO USA TERAZ W RĘKACH SENATU

Szczególnie niepokoić może zachowanie konsumentyów wobec cen żywności. Realna sprzedaż artykułów spożywczych spada w ujęciu rocznym od 22 miesięcy. Jednym z powodów tego spadku są prawdopodobnie utrzymujące się wysokie ceny. Chociaż inflacja również tej kategorii nieco osłabła w kwietniu w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku, to ceny żywności pozostały najsilniejszym czynnikiem wpływającym na ogólną stopę inflacji ze wzrostem 17.2%.

Rynek niemiecki jest kluczowy także dla polskich eksporterów żywności, za Odrę trafia 25% naszej sprzedaży do krajów Unii.

SPADEK KONSUMPCJI W NIEMCZECH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: