Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SPADAJĄ CENY PRODUCENTÓW STREFY EURO

CENY PRODUCENTÓW STREFY EURO
foto: pexels.com

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu w strefie euro wzrosły o 0.6 procent miesiąc do miesiąca, ale w ujęciu rocznym spadły aż o 11.5 procent – wynika z danych Eurostatu, unijnego urzędu statystycznego. W całej Unii Europejskiej ceny producentów wzrosły o 0,5 procent miesiąc do miesiąca, w ujęciu rocznym spadły o 10,5 procent.

CENY PRODUCENTÓW STREFY EURO
Ceny producentów strefy euro. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Ceny produkcji spadły aż o 3.9 punktu procentowego w porównaniu z lipcowym odczytem, ale były niższe od oczekiwań rynkowych zaledwie o 0.1 punktu procentowego. Co ciekawe, równo rok temu w sierpniu inflacja cen producenckich znajdowała się na rekordowym poziomie 43.3 procent rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: CENY MIESZKAŃ WZROSŁY O 30% OD PANDEMII

Eurostat informuje, że w ujęciu rocznym ceny producentów przemysłowych w strefie euro w sierpniu spadły o 30,6 procent w sektorze energetycznym, o 4,5 procent dla dóbr pośrednich, podczas gdy ceny wzrosły o 4,3 procent dla dóbr kapitałowych, o 4,7 procent dla trwałych dóbr konsumpcyjnych i o 6,7 procent dla nietrwałych dóbr konsumpcyjnych.

Eurostat opublikował też dane dla Polski. Ceny producentów spadły o 0.2 procent miesiąc do miesiąca i o 2.3 procent w ujęciu rocznym.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADAJĄ CENY PRODUCENTÓW STREFY EURO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: