Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

SPADA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

SPADA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
źródło: pixabay.com

Produkcja przemysłowa w Polsce zmalała w marcu o – 2,9 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. Według prognoz analityków spadek produkcji miał sięgnąć – 1,9 proc. rok do roku. W lutym spadek wyniósł 1 proc.

SPADA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
Spada produkcja przemysłowa w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Słabszy od oczekiwań był również wzrost produkcji w ujęciu miesięcznym – konsensus wynosił 15,2 proc. w marcu w porównaniu z lutym. Tymczasem produkcja przemysłowa wzrosła o 14,1 proc. miesiąc do miesiąca.

CZYTAJ TEŻ: MOCNE HAMOWANIE POPYTU W POLSCE

Spadek produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 20 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny, o – 22,0%, w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę o – 21,8%, w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych o –21,2%, metali o – 19,8%

Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu wystąpił w 13 działach, m.in. w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep o 36,5%, urządzeń elektrycznych o 20,3%, pozostałego sprzętu transportowego – o 16,8%, maszyn i urządzeń o 16,0%.

SPADA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: