Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

SPADA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W JAPONII

Produkcja przemysłowa w Japonii zaskoczyła znacznym spadkiem w lipcu.

PKB JAPONII

Chińskie spowolnienie gospodarcze odbija się na sytuacji ekonomik innych krajów, na obecnym etapie przede wszystkim Japonii, gdzie produkcja przemysłowa spadła o 2% w lipcu w porównaniu do czerwca.

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W JAPONII
Produkcja przemysłowa w Japonii. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Szczególnie dotkliwe dla gospodarki Japonii są spadki produkcji elektroniki i maszyn produkcyjnych, spadki głębokie na około 5% w ujęciu miesięcznym. Produkcja sprzętu do wytwarzania półprzewodników spadła o ponad 16%.

CZYTAJ TEŻ: IDALIA UDERZYŁA WE FLORYDĘ

Nieco wyższych obrotów w wytwarzaniu spodziewają się Japończycy w danych za sierpień, ale te pogorszy zapewne podjęta we wtorek decyzja o wstrzymaniu do odwołania pracy w 14 zakładach montażowych Toyoty w związku z wykrytą istotną wadą konstrukcyjną.

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W JAPONII
Sprzedaż detaliczna w Japonii. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Pocieszeniem wśród tych gorzkich danych może być wzrost sprzedaży detalicznej, który sięgnął w lipcu niemal 7%kontynuując 17 miesiąc ekspansji konsumpcji.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

Niemiecki przemysł ciągle w tarapatach. Produkcja przemysłowa u naszych zachodnich sąsiadów spadła w ujęciu rocznym 10-ty miesiąc z rzędu. Jak podał tamtejszy urząd statystyczny,...

FX

Japoński jen osłabił się dziś do dolara do poziomów niewidzianych od 1990 roku. Podczas poniedziałkowego porannego handlu na azjatyckich rynkach wycena jena zniżkowała aż...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

FINANSE OSOBISTE

Konsumenci ruszyli na zakupy, lecz mimo to wyniki sprzedaży okazały się niższe od oczekiwań większości ekonomistów. Sprzedaż detaliczna liczona w cenach stałych w marcu...