Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADA POPYT NA KREDYTY W USA

SPADA POPYT NA KREDYTY W USA

Popyt na kredyty hipoteczne w USA jest na najniższym poziomie od 1996 roku.
Średnia kontraktowa stopa procentowa dla 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu wzrosła w ubiegłym tygodniu do 7,27% z 7,21%.
Z kolei popyt na refinansowanie spadł o 5% w ciągu tygodnia i był o 3% niższy niż w tym samym tygodniu rok temu.

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych odbija się na popycie zwłaszcza w przypadku refinansowania.

Popyt na refinansowanie spadł o 5% w ciągu tygodnia i był o 31% niższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Udział refinansowania w aktywności hipotecznej spadł do niemal równych 29% wszystkich wniosków z 30% w poprzednim tygodniu. Dla porównania, o tej samej porze roku w 2020 roku kiedy pandemiczna polityka pieniężna utrzymywała stopy procentowe na poziomie około 3%, udział refinansowania we wnioskach o kredyt hipoteczny wynosił 63%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: