Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

SPADA POLSKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

POLSKI PRZEMYSŁ

We wrześniu wartość produkcji przemysłowej wciąż spadała w ujęciu rocznym. Dobra informacja jest jednak taka, że miesięczna dynamika produkcji była dodatnia drugi miesiąc z rzędu, a ceny producentów nadal malały.

POLSKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
Polska produkcja przemysłowa. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Wartość produkcji sprzedanej przemysłu była we wrześniu o 3.1% niższa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. To ósmy z rzędu miesiąc z ujemnym wynikiem polskiego przemysłu.

POLSKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
Inflacja producencka w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Spadek produkcji odnotowano w 23 (spośród 34) działach przemysłu, najgłębszy w produkcji metali, o 15.7%, najsilniejszy wzrost produkcji miał miejsce w naprawię i konserwacji urządzeń – o 7.3%.

Cieszyć może jednak wzrost produkcji w ujęciu miesięcznym, który nastąpił już drugi miesiąc z rzędu. Jednak we wrześniu wzrost sięgnął 8.4%, podczas gdy w sierpniu wynosił 1.2%.

CZYTAJ TEŻ: HAMUJĄ WYNAGRODZENIA W POLSCE

Powoli kończy się wpływ skokowego wzrostu cen energii na koszty i ceny końcowe. We wrześniu były one o 2.8% niższe niż przed rokiem, a względem sierpnia obniżyły się o 0.3%.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADA POLSKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

OTOCZENIE MAKRO

Wynagrodzenia rosną nieco wolniej, produkcja przemysłowa wyszła na plus. Zaczynamy od raportu o stanie polskiej gospodarki na połowę roku - raporcie, który ma znaczenie...

INFLACJA

Jedenasty miesiąc utrzymuje się deflacja w cenach produkcji sprzedanej przemysłu. CZYTAJ TEŻ: SPADA PRODUKCJA POLSKIEGO PRZEMYSŁU Ceny w maju spadły o 7% w ujęciu...

GOSPODARKA

Produkcja przemysłowa w maju spadła o 1.7% rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem aż o 4.6%. To znacznie mniej niż oczekiwania rynku. Analitycy...