Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SPADA NIEMIECKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Marcowa niemiecka produkcja przemysłowa ze spadkiem miesiąc do miesiąca.

NIEMIECKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
foto: pixabay.com

Rozczarowujące dane z niemieckiej produkcji przemysłowej zwiększają ryzyko technicznej recesji.

NIEMIECKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
Niemiecka produkcja przemysłowa. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Najnowsza porcja twardych danych ekonomicznych dla niemieckiego przemysłu jest wyraźnym przypomnieniem, aby nie chwalić dnia przed zachodem słońca – przypominają ekonomiści holenderskiego banku ING. Po silnym odbiciu w lutym, prawie wszystkie wskaźniki spadły w marcu. Produkcja przemysłowa to najnowsze opublikowane dziś rano dane, które pokazały spadek o 3.4% miesiąc do miesiąca, po wzroście o 2.1% m/m w lutym. W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa wzrosła o 1.8%.

SPADA NIEMIECKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
Niemiecka produkcja przemysłowa. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

To kolejne słabe dane z Niemiec. Sprzedaż detaliczna i eksport również gwałtownie spadły, co wraz z dzisiejszymi danymi o produkcji przemysłowej zwiększyło szansę na korektę w dół szacunku wzrostu PKB w pierwszym kwartale. Rewizja w dół oznaczałaby jednak, że gospodarka wpadła w recesję.

CZYTAJ TEŻ: ILE KOSZTOWAŁA KORONACJA KAROLA III?

Dobra informacja jest jednak taka, że w porównaniu z IV kw. produkcja przemysłowa i aktywność w budownictwie nawet po dzisiejszych danych za I kw. nadal rosły.

SPADA NIEMIECKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d