Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

SPADA KONSUMPCJA W POLSCE

Mocno spada konsumpcja w Polsce w grudniu 2023.

KONSUMPCJA W POLSCE
foto: pexels.com

Miał być długo oczekiwany wzrost, a było jak zwykle w ostatnich miesiącach, czyli silny spadek. Dane o sprzedaży detalicznej w grudniu po raz kolejny mocno rozczarowały.

KONSUMPCJA W POLSCE
Spada konsumpcja w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Sprzedaż detaliczna liczona w cenach stałych, czyli po oczyszczeniu z wpływu inflacji, była w grudniu o 2.3% niższa niż przed rokiem – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Oczekiwano wzrostu o 1.7% rdr. W całym 2023 roku konsumpcja w Polsce zmalała o 2.7% rdr.

CZYTAJ TEŻ: CHINY NA POTĘGĘ KUPUJĄ MASZYNY DO CHIPÓW

Największy spadek, bo aż o 11% odnotowano w segmencie wyposażenia wnętrz, czyli sprzedaży mebli, rtv i agd. Największy wzrost sprzedaży, o ponad 10% nastąpił w dziale pojazdy samochodowe, motocykle i części do nich.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SPADA KONSUMPCJA W POLSCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.